Odzyskaj swoje pieniądze i sprzedaj suknię ślubną za przyzwoitą cenę. Wiesz zapewne, że sprzedaż sukni ślubnej nie jest najprostszą czynnością. Większość przyszłych Panien Młodych decyduje się na kupno nowej sukni z salonu, ale zostaje spora grupa dla których cena ma ogromne znaczenie przy zakupie i ta grupa nas interesuje.

Powiedzmy, że wydałaś na suknię 5000zł. Teraz pytanie za ile sprzedać używaną suknię ślubną? Musisz wziąć pod uwagę, że suknia spełniła swoje zadanie: wyglądałaś w niej pięknie i wszyscy byli zachwyceni. Zapewne przy jej zakupie nawet nie myślałaś o sprzedaży… Jednak tak naprawdę dla osoby kupującej suknia była już używana i to obniża jej cenę radykalnie.

Jaka cena za używaną suknię ślubną?

Radzimy Ci w ten sytuacji zacząć od kwoty 60% ceny sukni ślubnej, czyli w naszym wypadku schodzimy z 5000zł na cenę 3000zł. Jest to kwota, która jest realna do pozyskania chętnej osoby na zakup. Jeżeli zaproponujesz wyższą cenę np. 4000zł to tak naprawdę osoba będzie w stanie dołożyć ten 1000zł i kupić nową suknię w salonie dopasowaną do jej potrzeb. Z naszego doświadczenia cena sukni musi zostać obniżona znacznie, aby znaleźć zainteresowaną osobę.

Jeżeli nie znajdzie się osoba chętna po 3 miesiącach możesz obniżyć cenę o kolejne 10% z ceny jej zakupu czyli o 500zł. Po obniżeniu ceny znów musisz odczekać kolejny okres czasu i zobaczyć czy to wpłynęło w jakimś stopniu na zainteresowanie.

Porównanie cen sukni ślubnych

Dobrym pomysłem jest również poszukanie oferty innych sprzedających, którzy mają wystawiony ten sam model sukni. Jeżeli są z naszego regionu to chcąc sprzedać suknię ślubną to już będziemy wiedzieć, że mamy konkurencję. Cena zaproponowana przez drugą osobę będzie dla nas również wskazówką za ile sprzedać naszą używaną suknię ślubną. Warto skorzystać z naszej wyszukiwarki sukien ślubnych SprzedajSuknie.pl

Kiedy sprzedać suknię ślubną?

Decydując się na sprzedaż sukni równie ważną kwestią jak za ile sprzedać suknię ślubną jest kiedy sprzedać suknię ślubną. Największe zainteresowanie przyszłych Panien Młodych przypada na miesiąc styczeń i luty. To jest czas w którym możemy spodziewać się największej ilości ofert. Poniżej przedstawiamy Wam wykres jak to przebiegało w roku 2020.