Próbujesz, próbujesz i nic… Postaraj się bardziej! Jest sporo przyszłych Panien Młodych szukających używanej sukni ślubnej, głównie z powodu dużo niższej ceny. Jak sprzedać suknię ślubną… w prosty sposób, ale Ty jesteś odpowiedzialna za to, żeby dotrzeć do jak największej liczby osób.

Przygotowanie sukni ślubnej

Be zwątpienia suknię ślubną musisz oddać do profesjonalnego czyszczenia w pralni chemicznej i tutaj nie ma na to innego sposobu. Nikt nie będzie zainteresowany suknią, która nie jest odświeżona.

Jak i gdzie sprzedać suknię ślubną

Najłatwiejszym i zarazem najbardziej skutecznym sposobem jest sprzedaż sukni przez Internet. Dokładniej chodzi tutaj o zamieszczenie ogłoszenia i pokazanie swojej sukni w internecie co ułatwia do niej dotarcie i obejrzenie sukni przez przyszłe Panny Młode.

Zamieść ogłoszenie na naszym portalu SprzedajSuknie.pl

Jesteśmy idealnym miejscem do tego. Portal SprzedajSuknie.pl jest największym serwisem w swojej dziedzinie i jest dedykowany tylko do sukni ślubnych. Dlatego to właśnie w nim najwięcej Panien Młodych szuka swojej sukni.

Oczywiście musisz wiedzieć, że samo zamieszczenie ogłoszenia w internecie nie wystarczy, musisz przekonać przyszłą Panią Młodą, że to właśnie twoja suknia jest dla niej odpowiednia. Niżej dajemy Ci przydatne wskazówki:

Zdjęcia dobrej jakości

Musisz nam uwierzyć, ale ludzie w większości są wzrokowcami i to właśnie zdjęcia są decydującym czynnikiem przez, który są skłonni na zakup sukni ślubnej. Wybierz najlepsze ujęcia z waszej sesji ślubnej i po prostu je zamieść. Wiele z Was stara się powycinać fragmenty zdjęć, wycinać twarze itd. Zastanów się czy naprawdę warto…

Jeżeli boisz się umieścić swoje zdjęcia publicznie w Internecie to postaraj się o jak najmniejszą ingerencję w nie. Są specjalne strony i aplikacje do zamazywania twarzy.

Jeżeli chcesz rozmazać twarz na komputerach wybierz jedną z poniższych stron:

Jeżeli używasz telefonu komórkowego możesz ściągnąć do tego aplikację na telefon i również w prosty sposób edytować zdjęcia:

Wykorzystując powyższe narzędzia możesz w prosty sposób zamazać twarze na swoich zdjęciach po czym umieścić je w ogłoszeniu.

Szczegółowy opis ogłoszenia

Dodając ogłoszenie musisz przygotować dokładny opis. Podaj w nim wszystko co przyjdzie Ci na myśl zaczynając od najważniejszych rzeczy. Niżej dajemy Ci wskazówki:

  • czy suknia została wyczyszczona w profesjonalnej pralni
  • czy nie ma żadnych uszkodzeń
  • podaj cenę nowej sukni z salonu i przedstaw ile ktoś musiałby wydać na nową suknię
  • porównaj obie ceny – z salonu i twoją, którą życzysz sobie za suknie
  • zapewnij, że suknia po czyszczeniu wygląda jak nowa i nikt nie zauważy różnicy
  • podaj dokładne wymiary
  • zachęć czym możesz
  • jeżeli masz coś to dodaj gratisy:  welon lub buty.
  • postaraj się czymś wyróżnić.

Przymiarka sukni ślubnej

Kolejnym istotnym elementem jest przymiarka sukni ślubnej przez kupującą. Zainteresowani na pewno o to zapytają dlatego wyprzedź ten fakt i opisz w jaki sposób i na jakich zasadach jest możliwość przymierzenia sukni ślubnej.

Dobry kontakt

Z pewnością sama wiesz i niejednokrotnie zamawiałaś coś przez internet jak ważny jest dobry kontakt ze sprzedającym i miła obsługa. Dlatego ważne jest abyś sprawnie odpowiadała na zadane pytania najczęściej drogą tekstową przez panel wiadomości.

Promowanie twojego ogłoszenia z suknią ślubną

Nie ma nic lepszego niż rozgłos o tym, że chcesz sprzedać swoją suknię ślubną. Wystarczy, że wejdziesz na stronę swojego ogłoszenia i klikniesz w link udostepniający ogłoszenie na facebooku. Jest to znakomita metoda na rozgłos o twoim ogłoszeniu jak i naszym portalu. Czym więcej osób odwiedzi ogłoszenie tym twoje szanse rosną w piorunującym stopniu. Pomyśl co się dzieje jak ty i kolejne 100 osób udostępnia ogłoszenie na facebooku – jaki to ma wspaniały zasięg i ogrom osób zainteresowanych odwiedza wasze ogłoszenia.

Nie bójcie się tego wykorzystywać – to jest Wasza wspaniała suknia i Wasza ogromna szansa, aby uszczęśliwić inną osobę a przy tym dostać swoje wcześniej wydane pieniądze.

Inną metodą promocji jest płatne wyróżnienie ogłoszenia na stronie głównej i w wyszukiwarce portalu. Jest to doskonały sposób na zwiększenie ilości zainteresowanych osób. Twoje ogłoszenie odwiedza kilkukrotnie więcej przyszłych Panien Młodych niż w przypadku ogłoszenia bez wyróżnienia. Cena wyróżnienia to zaledwie kilka złotych a twój zysk jest niewspółmierny do tego.  

Nie zastanawiaj się więcej jak sprzedać suknię ślubną tylko działaj, zamieszczaj gdzie się da informację o twoim ogłoszeniu a na pewno w końcu uda Ci się znaleźć zainteresowaną osobę.